בניית מערך שיווק

ישנן אסטרטגיות רבות המשפיעות על מערך המכירות וההכנסות שלנו.

על מנת שנוכל לקבל לקוחות משלמים, עלינו לבנות אסטרטגיית שיווק הכוללת בחירת קהל יעד מתאים ואת הדרכים הנכונות כדי להגיע לאותו קהל ולגרום לו לשלם עבור השירותים/מוצרים שלנו.

אז מהם השלבים העיקריים לפני שבוחרים לשווק מוצר/שירות:

  1. בחירת קהל יעד – בחירת קהל יעד נכונה היא השלב הראשוני והחשוב ביותר, וזאת למה? משום שכל אסטרטגיית השיווק הכוללת בחירת צבעים, תמחור, פרסום ממוקד ושיתופי פעולה, מתבססת על אותם נתונים. שכירים / עצמאיים / רווקים / גרושים / אזורי מגורים / מעמד סוציואקונומי / נשים / גברים / ילדים / בני נוער / הגיל השלישי / מקומיים / בינלאומיים / דוברי שפות. ככל שתמקדו את קהל היעד שלכם, כך הסיכוי להגיע אליו יגדל, מה שגם, תוודאו שאתם אכן פונים ללקוחות פוטנציאליים רלוונטיים.
  1. הגדרת מודל תמחור – בניית מודל תמחור נכונה תוביל להגדלת הרווחיות שלכם. וודאו שמודל התמחור מכיל בתוכו לא רק את עלות המוצר/שירות שלכם, אלא גם את עלות הפרסום עבור אותו לקוח. בנוסף, עליכם להגדיר כיצד אותו לקוח יוכל לשלם לכם? באמצעות העברות בנקאיות, ארנקים אלקטרוניים, כרטיסי אשראי, מזומן, סוגי מטבעות שאתם מקבלים וכו׳.
  1. פרסום דיגיטלי/אופליין, שיתופי פעולה – ללא פרסום יעיל וחשיפה, לקוחות לא באמת יוכלו להכיר אתכם ולהגיע אליכם. ישנם כל כך הרבה נותני שירות מעולים שפשוט לא מפרסמים את עצמם מכל מיני סיבות – נשאלת השאלה, כיצד ישמעו עליכם אם אתם לא מפרסמים? הכינו תקציב המיועד לשיווק ופרסום ונצלו אותו בחוכמה, השתדלו לגעת בכמה שיותר מקורות פרסום. אם התקציב שלכם די דל, או שאתם ממש בתחילת דרככם ומעוניינים רק ״לנסות קצת״, תמיד אפשר לחשוב על שיתופי פעולה רלוונטיים עם נותני שירות משלימים לכם. הראו להם את הערך של שני הצדדים והגיעו להסכמה ביניכם על שיתוף פעולה על בסיס הפניית לקוחות. פרסום ברשתות חברתיות, מנועי חיפוש, אתרים נבחרים בעלי כמות נכנסים (טראפיק) גבוהה. תוצאת הפרסום היא למעשה רשימת ״לידים״ – פרטים של מתעניינים בשירותים/מוצרים שלכם.
  1. יצירת לידים – רשימות פרטים של אנשים המתעניינים במוצרים/שירותים שלכם הכוללים בדרך כלל: שם, טלפון, אימייל ליצירת קשר. מטרת יצירת רשימות אלו היא על מנת שנוכל לחזור אל אותם מתעניינים, להבין את הצרכים שלהם ולהציע להם מענה יעיל ומהיר. חשוב לציין שחשובה מאוד יצירת הקשר עם המתעניינים באופן די מהיר (עד 1 יום עסקים) כיוון שכרגע המתעניין ״חם״ ורוצה לשמוע פרטים על המוצר/שירות שלכם. ברגע שלא תיצרו איתו קשר באופן מיידי, הוא כנראה יעבור למתחרים שלכם, מה גם שיכול מאוד להיות שהוא השאיר את פרטיו אצל כמה מהמתחרים שלכם, ויחכה לאדם הראשון שיצור איתו קשר.
  1. מכירות – לאחר יצירת הלידים, נרצה לפנות לאותם מתעניינים, להבין את רצונם ולהתאים להם שירות/מוצר בהתאם למה שהם רוצים וצריכים. שיחות מכירות אגרסיביות מדי עלולות לגרום ללקוח לפתח אליכם ״אנטי״ מסוים ודי מהר מאוד תאבדו את המכירה. שיחות מכירה רגועות מדי, עלולות לשעמם את הלקוח ולגרום לו למצוא שירות אחר בחברה אחרת. נסו למצוא את האיזון בכך. זכרו שהלקוח מעוניין, כעת רק נרצה להראות לו שהחברה שלכם באמת אמינה ומסוגלת להעניק לו את השירות/מוצר שהוא צריך.

מעוניינים בבניית מערך שיווק?

מוזמנים להשאיר פרטים ונציג יצור אתכם קשר בהקדם.