חדירה לשווקים בינלאומיים

למה אתם רוצים להיכנס לשוק חדש?
האם זה בגלל התרחבות לקהל חדש? זיהוי של מתחרה לא יעיל שעובד בשוק אחר? אולי בגלל שיש לכם מוצר או שירות שלא תואם את הקהל הנוכחי שלכם ואתם מעוניינים לנסות להיכנס לשוק חדש לפני שאתם מוותרים על העסק שלכם?

כל מהלך באשר הוא שמוביל לחדירה לשוק חדש, יצטרך תוכנית מסודרת שבה נדבר על מספר נושאים.

מחקר שוק

המושג מחקר שוק מתאר קטגוריה רחבה של שיטות מחקר המתבעים במצבים מסוימים ולטובת מטרות עסקיות מגוונות. שיטות המחקר השונות יכולות להתקיים במקביל במסגרת אותו מחקר והן נבחרות בהתאם לצרכים ולמטרות של החברה

הרחבת עסק לשווקים בינלאומיים היא תהליך מורכב הדורש הבנה מעמיקה של שוק היעד.
כניסה לשוק זר ללא מחקר שוק מתאים עלולה להוביל לטעויות יקרות ובסופו של דבר לכישלון, כך שמחקר שוק יסודי ממלא תפקיד מכריע בהבטחת הצלחתו של עסק בשוק העולמי.

אחת הסיבות שחברות לא מצליחות לחדור לשוק חדש היא משום שלא נעשו מחקרי שוק הבודקים את רמות הביקוש וההיצע למוצר שלכם.

מה הוא מחקר שוק?

מחקר שוק הוא גורם חיוני להצלחתה של כל תכנית עסקית.
זהו תהליך של איסוף נתונים אודות הסביבה העסקית, התחרותית והשיווקית שבה אתם פועלים או מעוניינים לפעול.
מחקר שוק נועד לאפשר לחברות להכיר את שווקי היעד שלהן טוב יותר, ולהעריך את מידת העניין של הצרכן הפוטנציאלי במוצר או בשירות. הנתונים שנאספים מתורגמים לכדי תובנות עסקיות, שעל בסיסן מתקבלות החלטות אסטרטגיות וטקטיות באשר להיתכנותו של רעיון וכדאיות ההשקעה בו.

מתי נבצע מחקר שוק?

  • בעת יצירת מוצר חדש או שידרוג והתאמת מוצרים קיימים לשוק המשתנה לקהלים נוספים, לקהלים גדולים יותר

  • כאשר נרצה לחדור לשוק חדש, בין אם מדובר בשוק נוסף במדינה בה אנחנו פועלים, או בשוק במדינת יעד נוספת

  • לפני מיתוג החברה והמוצרים שלנו – לשלב מחקר בתהליכי מיתוג החברה והמוצרים שהיא משווקת

  • לפני קמפיין שיווקי רחב

  • מחקר על בירוקרטיה – חוק ומיסוי רגולציה ומשפט

מחקר שוק יקדם למהלכים עסקיים אסטרטגיים כמו חדירה לשוק חדש, פיתוח מוצר או השקת קמפיין שיווקי. מחקר שתוכנן היטב ובוצע בקפידה יאפשר לחברה ללמוד ממקרי בוחן דומים, לאתר דרכי פעולה יעילות, לייצר תחזיות עתידיות ולזהות הזדמנויות. שלב זה הכרחי לשיפור פעילותה ושירותיה של חברה, להדגשת הבידול שלה בסביבה תחרותית ולדיוק מסריה לקהל. 

מה נוכל ללמוד מחקר שוק?
מחקרי שוק מרחיבים את הידע הקיים בידי חברות בכמה מישורים. ראשית, באשר לסביבה התחרותית שבה הן פועלות. בנוסף, הם מאפשרים לחברה למצב את עצמה ביחס לגורמים מתחרים, להכיר את קהלי היעד, לשפר שיטות עבודה ועוד. במישור הסביבה התחרותית נבדוק רמות מחירים ומודלים תמחוריים נהוגים, נאמוד את פוטנציאל השוק, נאתר ונאפיין מוצרים קיימים וכו'. באשר למתחרים, נמפה את השחקנים הפעילים בשוק שלנו, נבדוק מהו נתח השוק שלהם וכיצד הם משווקים ועוד.

את קהלי היעד נאפיין, נבדוק את תפישות המותג שלהם ואת התנהגותם כצרכנים, מה הם אוהבים, חושבים, צריכים וחושקים. והיבטים נוספים שרלוונטיים לפעילות העסקית (כמו שיטות מקובלות לניהול, יצור או תפעול; עלויות לחומרי גלם, הוצאות צפויות; מנהגים מקומיים או דרישות עסקיות ייחודיות לשוק ועוד).

ככל שנדע לשאול את השאלות הנכונות ולהפיק מחקר שיקנה לנו מידע מעודכן ואיכותי על התנאים והשחקנים המאפיינים את השוק בו אנו מעוניינים לפעול, תגבר היכולת שלנו לבצע פעולות יעילות ולמזער את מרחב הטעות. ניתוח נכון של השוק יאפשר לנו לבדל את העסק בקרב המתחרים הקיימים ולייצר עבור קהלי היעד שלנו מוצרים איכותיים יותר, לנהל קמפיינים שיווקיים אפקטיביים, ולזהות מבעוד מועד חסמים בירוקרטיים ואחרים. 

מחקרי שוק נכונים ויעילים נועדו למנוע:

  • בזבוז זמן, משאבים יקרים ועלויות גבוהות בכניסה לשוק לא מוכן

  • אי צורך או ביקוש במוצר שלנו

  • תביעות משפטיות בהפרת זכויות מקומיות

ככל שחברה מצוידת במידע עדכני ואיכותי אודות הגורמים המרכיבים את השוק בו היא מעוניינת לפעול כך היא תוכל לבדל את עצמה בקרב מתחריה ולייצר עבור קהלי היעד שלה מוצרים איכותיים, ובמקביל לנהל קמפיינים שיווקיים אפקטיביים. 

 המושג מחקר שוק מתאר קטגוריה רחבה של סוגי מחקר שונים המתבצעים לפי מתודולוגיות שונות ומשרתים מטרות עסקיות מגוונות. שיטות המחקר השונות יכולות להתקיים במקביל במסגרת אותו מחקר והן נבחרות בהתאם לצרכים ולמטרות הלקוח:

5 סיבות למה כדאי לערוך מחקר שוק מתאים לפני חדירה לשווקים חדשים:

1. מחקרי שוק מספקים תובנות חשובות לגבי ההעדפות, ההתנהגות והתרבות של שוק היעד. הבנת התרבות המקומית היא חיונית מכיוון שהיא יכולה להשפיע על התנהגות הצרכנים והחלטות רכישה. לדוגמה, מוצר שנמכר היטב במדינה אחת לא בהכרח נמכר טוב במדינה אחרת בגלל הבדלי תרבות. על ידי ביצוע מחקרי שוק, עסקים יכולים להתאים את המוצרים והשירותים שלהם כדי לענות על הצרכים וההעדפות הייחודיות של שוק היעד.

2. מחקר שוק מסייע לעסקים לזהות מתחרים פוטנציאליים ולהעריך את רמת התחרות בשוק היעד. מידע זה הוא חיוני מכיוון שהוא מאפשר לעסקים לפתח אסטרטגיה תחרותית ולהבדיל את עצמם מהמתחרים. זה גם עוזר לעסקים להבין את אסטרטגיות התמחור וטכניקות השיווק המשמשות את המתחרים, ומאפשר להם להתאים את האסטרטגיות שלהם בהתאם.

3. מחקר שוק מסייע לעסקים להבין את הסביבה החוקית והרגולטורית של שוק היעד. לכל מדינה חוקים ותקנות משלה המסדירים את הפעילות העסקית, תקני המוצר והגנת הצרכן. על ידי ביצוע מחקרי שוק, עסקים יכולים להבטיח שהמוצרים והשירותים שלהם עומדים בחוקים ובתקנות המקומיים, ולהפחית את הסיכון לבעיות משפטיות ולעונשים.

4. מחקר שוק מסייע לעסקים לזהות את ערוצי השיווק והאסטרטגיות היעילים ביותר כדי להגיע לקהל היעד שלהם. לכל שוק יש מערך ייחודי משלו של ערוצי מדיה והעדפות תקשורת. לדוגמה, מדיה חברתית עשויה להיות יעילה יותר במדינות מסוימות משיטות פרסום מסורתיות. על ידי ביצוע מחקר שוק, עסקים יכולים לקבוע את ערוצי השיווק היעילים ביותר ולפתח אסטרטגיית שיווק שתהדהד עם הקהל המקומי.

5. מחקר שוק מסייע לעסקים להעריך את פוטנציאל השוק הכולל ואת הרווחיות של שוק היעד. על ידי ניתוח גודל השוק, פוטנציאל הצמיחה והרגלי ההוצאות הצרכניות, עסקים יכולים לקבוע את ההחזר הפוטנציאלי על ההשקעה ולקבל החלטות מושכלות לגבי כניסה לשוק.

אז כפי שאנחנו רואים, מחקר שוק הוא מרכיב חיוני בכל אסטרטגיית כניסה לשוק בינלאומי. הוא מספק לעסקים תובנות חשובות לגבי ההעדפות, ההתנהגות והתרבות של שוק היעד, ועוזר להם להתאים את המוצרים והשירותים שלהם כדי לענות על הצרכים הייחודיים של השוק.

כך שמחקר שוק נכון משמש לנו כבסיס לבדיקת היתכנות והבנה האם כדאי לפנות לשוק חדש ולאיזה שוק בדיוק.

רוצים לוודא שאתם מרחיבים את קהל היעד שלכם ומצליחים לחדור לשוק חדש?
לא יוצאים לדרך בלי מחקר שוק מתאים!

בניית תוכנית אסטרטגית

בניית תוכנית אסטרטגית היא כל כך חשובה לפני חדירת שוק בינלאומי. תוכנית אסטרטגית בעצם מספקת מפת דרכים שבה נוכל להיכנס ולהצליח בשוק חדש. זה מאפשר לנו לזהות את המטרות, היעדים והמשאבים שלו הדרושים להשגת יעדים אלו. 

חברות רבות לא מצליחות לחדוק לשוק חדש או אפילו להצליח בשוק המוקי בהן הן עובדות בגלל חוסר ניהול, כלומר לא מבצעים תוכנית אסטרטגית מעמיקה תוך ירידה לפרטים ולביצוע תפעולי.

הרי איך תוכלו באמת לבצע משהו אם לא תכננתם מראש והגדרתם יעדים, עלויות, תיאום ציפיות של מה אתם רוצים.

התכנית האסטרטגית משמשת למעין ״מנהל״ והיא המתווה הראשי של המטרות שלנו, לאחר ביצוע תוכנית אסטרטגית מתאימה בדרך כלל מגיע שלב בנית תוכנית תפעולית.

הנה 5 סיבות למה זה הכרחי לבצע בניית תוכנית אסטרטגית ברורה לפני חדירה לשוק חדש.

הבנת השוק (באמצעות מחקרי שוק)
כניסה לשוק בינלאומי דורשת הבנה מעמיקה של הדינמיקה בשוק, לרבות התנהגות צרכנים, ניואנסים תרבותיים ותחרות. פיתוח תוכנית אסטרטגית מאפשר לעסק לבצע מחקר שוק מעמיק, לנתח את הנתונים ולקבל החלטות מושכלות לגבי איך להיכנס ולהצליח בשוק. הבנה זו היא קריטית לקבלת החלטות מושכלות לגבי מוצרים או שירותים להציע, כיצד לתמחר אותם וכיצד לשווק אותם לקהל היעד.

הקצאת משאבים ביעילות
תכנית אסטרטגית מבטיחה שימוש יעיל ואפקטיבי במשאבי העסק. זה עוזר לעסק לזהות את המשאבים הנדרשים כדי להיכנס ולהצליח בשוק הבינלאומי, כולל משאבים פיננסיים, משאבי אנוש, טכנולוגיה וניהול שרשרת אספקה. זה מאפשר לעסק להקצות משאבים בצורה שתואמת את המטרות, היעדים והתקציב שלו.

פיתוח אסטרטגיית כניסה לשוק ( Go-To-Market):
פיתוח אסטרטגיית כניסה לשוק היא מרכיב מרכזי בתוכנית אסטרטגית. זה כרוך בקביעת הדרך היעילה ביותר להיכנס לשוק, בין אם באמצעות שותפויות, רכישות או שיטות אחרות. אסטרטגיית כניסה לשוק מבטיחה שהעסק ממזער סיכונים וממקסם הזדמנויות על ידי בחירת השיטה המתאימה ביותר לכניסה לשוק. אסטרטגיה זו כוללת גם זיהוי חסמים רגולטוריים פוטנציאליים ודרישות תאימות.

זיהוי אתגרים פוטנציאליים
כניסה לשוק בינלאומי מציבה אתגרים רבים, כגון הבדלי תרבות, ציות לרגולציה, לוגיסטיקה וניהול שרשרת אספקה. תוכנית אסטרטגית מסייעת לעסק לצפות את האתגרים הללו ולפתח תוכניות מגירה כדי לצמצם אותם. היערכות זו מבטיחה שהעסק ערוך היטב להתגבר על כל מכשול שעלול לצוץ.

הגדרת יעדים ויעדים מציאותיים
הגדרת יעדים ויעדים מציאותיים היא חיונית להצלחת כל עסק. תוכנית אסטרטגית מסייעת לעסק להגדיר יעדים ויעדים ברי השגה התואמים את המשימה והחזון הכללי שלו. הוא גם מספק מסגרת למדידת הצלחה ומעקב אחר ההתקדמות לאורך זמן. זה מאפשר לעסק להעריך את ביצועיו, לבצע התאמות לפי הצורך ולהשיג את יעדיו ארוכי הטווח בשוק הבינלאומי.

לסיכום, קיום תוכנית אסטרטגית היא חיונית עבור כל עסק המבקש לחדור לשוק בינלאומי. הוא מספק מפת דרכים להצלחה על ידי סיוע לעסק להבין את השוק, להקצות משאבים ביעילות, לפתח אסטרטגיית כניסה לשוק, לזהות אתגרים פוטנציאליים ולהגדיר יעדים ויעדים ריאליים. תוכנית אסטרטגית מאפשרת לעסק לנווט במורכבות של שוק בינלאומי ולבסס נוכחות חזקה, מה שמגדיל את סיכוייו להצליח בטווח הארוך.

גיוס והכשרת צוות מקומי

כאשר חברה מתרחבת לשווקים בינלאומיים, חיוני שיהיה צוות מקומי שמבין את התרבות, השפה והנהלים העסקיים המקומיים.
גיוס והכשרת צוות מקומי יכולים לספק לחברה יתרון תחרותי ולהגדיל את סיכויי ההצלחה שלה בשוק העולמי.

5 סיבות למה חשוב לגייס ולהכשיר צוות מקומי בשוק החדש אליו אתם נכנסים:

1. צוותים מקומיים מצוידים טוב יותר להבין את הצרכים וההעדפות של השוק המקומי. הם יכולים לספק תובנות חשובות לגבי התרבות המקומית, השפה והפרקטיקות העסקיות, שיכולות לעזור לחברות להתאים את המוצרים והשירותים שלהן כדי לענות על הצרכים הייחודיים של השוק המקומי. הכשרת צוותים מקומיים מבטיחה שהם מצוידים במיומנויות ובידע הדרושים כדי להבין את השוק, לזהות הזדמנויות ולפתח אסטרטגיות יעילות.

2. צוותים מקומיים יעילים יותר בבניית קשרים עם לקוחות, ספקים ושותפים מקומיים. הם יכולים לנווט בהבדלים תרבותיים ולבנות אמון, דבר חיוני בבניית קשרים עסקיים מוצלחים. על ידי הכשרת צוותים מקומיים, חברות יכולות להבטיח שהעובדים שלהן מבינים את החשיבות של בניית מערכות יחסים ומצוידים במיומנויות הנדרשות לעשות זאת ביעילות.

3. צוותים מקומיים יכולים לעזור לכם לנווט בחוקים ובתקנות המקומיים. לכל מדינה יש מערכת חוקים ותקנות משלה המסדירים את הפעילות העסקית, נוהלי העסקה והגנת הצרכן. הכשרת צוותים מקומיים מבטיחה שהם מודעים לחוקים ולתקנות המקומיים ויכולים לעזור לחברות לנווט אותם ביעילות.

4. צוותים מקומיים יכולים לסייע לכם להתאים את עצמם לערוצי השיווק וההעדפות של השוק המקומי. לכל שוק יש מערך ייחודי משלו של ערוצי מדיה והעדפות תקשורת. הכשרת צוותים מקומיים מבטיחה שהם מודעים לערוצי המדיה המקומיים ולהעדפות התקשורת ויכולים לפתח אסטרטגיות שיווק יעילות שיהדהדו עם הקהל המקומי.

5. צוותים מקומיים יכולים לספק לכם יתרון תחרותי בשוק המקומי. הם מבינים את הצרכים, ההעדפות והאתגרים הייחודיים של השוק המקומי ויכולים לפתח אסטרטגיות המבדילות את החברה מהמתחרים. הכשרת צוותים מקומיים מבטיחה שהם מצוידים במיומנויות ובידע הדרושים כדי לפתח אסטרטגיות יעילות המניעות צמיחה והצלחה עסקית.

אז אנחנו מבינים שגיוס והכשרת צוותים מקומיים הם חיוניים בעת חדירת לשווקים הבינלאומיים.
גם אם מדובר על צוות מכירות מקומי, צוות תפעול, שירות לקוחות  קומי או אפילו צוות שיווק מתאים.

אם לא תכשירו את הצוות המקומי ותבנו ד.נ.א מתאים לשוק המקומי, לא תנצלו את היתרון הגדול של העובדים שלכם והחדירה לשוק החדש לא תהיה אפקטיבית. 

אך לפני שאתם מתחילים בתהליכי איתור וגיוס מועמדים מקומיים בשוק בינלאומי, ישנם מספר שיקולים חשובים שחברה צריכה לקחת בחשבון. שיקולים אלה כוללים:

חוקים ותקנות תעסוקה
לכל מדינה יש מערכת חוקים ותקנות משלה המסדירים את נוהלי העסקה. חיוני להיות מודע לחוקים ולתקנות המקומיים הקשורים לעבודה, כגון דרישות שכר מינימום, שעות עבודה והטבות. אי ציות לחוקים ולתקנות המקומיים עלול לגרום לבעיות משפטיות ולפגוע במוניטין של החברה.

הבדלי תרבות
לתרבות יש תפקיד משמעותי באופן שבו עובדים מתקשרים, עובדים ויוצרים אינטראקציה זה עם זה. חשוב להיות מודעים לתרבות ולמנהגים המקומיים כדי להבטיח שנוהלי העסקה של החברה עולים בקנה אחד עם הציפיות המקומיות.

מחסומי שפה
תקשורת חיונית בכל מקום עבודה, ומחסומי שפה יכולים להפריע לתקשורת ולפרודוקטיביות. חשוב לקחת בחשבון את כישורי השפה בעת העסקת עובדים מקומיים ולספק הדרכת שפה במידת הצורך.

אישורי עבודה וויזה
במדינות מסוימות נדרשים אישורי עבודה או אשרות עבודה כדי שעובדים זרים יעבדו כחוק. חשוב להבין את הדרישות המקומיות ולקבל את האישורים והוויזות הדרושים לפני העסקת עובדים זרים.

נהלי גיוס עובדים
נהלי גיוס עובדים משתנים ממדינה למדינה. חשוב להיות מודעים לפרקטיקות ולמנהגים המקומיים הקשורים לגיוס, כגון השימוש בסוכנויות גיוס ותהליך הראיונות.

פיצויים והטבות
חבילות פיצויים והטבות משתנות ממדינה למדינה. חיוני להבין את נוהלי התגמול וההטבות של השוק המקומי ולהבטיח שהחבילות של החברה יהיו תחרותיות ומתואמות לציפיות המקומיות.

מס ושכר
לכל מדינה יש דרישות מס ושכר משלה, וחיוני להבין את הדרישות הללו בעת העסקת עובדים מקומיים. חשוב לעמוד בחוקי המס והשכר המקומיים כדי למנוע בעיות משפטיות ולפגוע במוניטין של החברה.

לסיכום, העסקת עובדים מקומיים בשוק בינלאומי מצריכה התייחסות מדוקדקת של חוקים מקומיים, תרבות, שפה, נוהלי גיוס, פיצויים והטבות, מס ושכר, ואישורי עבודה ואשרות.
על ידי התחשבות בשיקולים אלו, חברה יכולה להבטיח ששיטות העבודה שלה יתאימו לציפיות המקומיות ויעמדו בחוקים ובתקנות המקומיים. זה יכול לעזור לחברה לבסס נוכחות חזקה בשוק המקומי ולבנות עסק מצליח.

איתור ספקים מקומיים

כאשר עסק מתרחב לשווקים בינלאומיים, חיוני לחפש ספקים ונותני שירות מקומיים. שיתוף פעולה עם ספקים מקומיים יכול לספק מספר יתרונות, כגון עלויות מופחתות, זמני אספקה מהירים יותר וגישה טובה יותר למומחיות קומית. 

 5 סיבות למה כדאי לעבוד עם ספקים מקומיים:

1. שיתוף פעולה עם ספקים מקומיים יכול לעזור להפחית עלויות.
לספקים מקומיים יש הבנה טובה יותר של השוק המקומי ויכולים להציע מוצרים ושירותים בעלות נמוכה יותר. הסיבה לכך היא שהם אינם צריכים לשאת בהוצאות נוספות כגון משלוח, מסי יבוא ומסים. על ידי שיתוף פעולה עם ספקים מקומיים, עסקים יכולים להפחית את העלויות שלהם ולהגדיל את שולי הרווח שלהם.

2. שיתוף פעולה עם ספקים מקומיים יכול לעזור לעסקים לקבל גישה למומחיות מקומית.
 ספקים מקומיים מבינים את השוק המקומי ויכולים לספק לעסקים תובנות חשובות לגבי מגמות מקומיות, העדפות צרכנים ודרישות רגולטוריות. הם יכולים גם לעזור לעסקים לנווט בסביבה העסקית המקומית, כולל חוקים ותקנות מקומיים.

3. שיתוף פעולה עם ספקים מקומיים יכול לעזור לעסקים לצמצם את זמני האספקה.
 ספקים מקומיים ממוקמים קרוב יותר לשוק ויכולים לספק זמני אספקה מהירים יותר. זה יכול לעזור לעסקים לענות על הביקוש של השוק המקומי ולהשיג יתרון תחרותי.

4. שיתוף פעולה עם ספקים מקומיים יכול לעזור לעסקים לבנות קשרים חזקים עם לקוחות מקומיים.
 זה יכול לעזור לעסקים לבסס נוכחות חזקה בשוק המקומי ולבנות אמון עם שותפים מקומיים. זה גם יכול לעזור לעסקים לפתח שרשרת אספקה חזקה, שהיא חיונית במתן מענה לביקוש של השוק המקומי.

5. שיתוף פעולה עם ספקים מקומיים יכול לעזור לעסקים להפחית סיכונים.
 לספקים מקומיים יש הבנה טובה יותר של הסיכונים של השוק המקומי ויכולים לעזור לעסקים לנווט אותם ביעילות. זה יכול לעזור לעסקים להימנע מבעיות פוטנציאליות כמו תאימות לרגולציה, איכות המוצר ולוגיסטיקה.

איתור ספקים מקומיים אמינים הוא אתגר לא פשוט, אך ברגע שאנחנו עוברים איתו ומתחילים עבודה משותפת לאורך תקופה ארוכה – אתם תראו לבד את היתרון העצום שיש להם בעבודה מול לקוחות מקומיים שעוזר מאוד על אמינות וגדילה ממושכת באותה המדינה החדשה שאתם עובדים בה.

פתיחת חברה בינלאומית

לפני כניסה לשוק בינלומי נשאלת השאלה:
״האם חייבים לפתוח חברה בינלאומית או שאפשר לעבוד עם החברה המקומית במדינת המוצא שלנו?״

האם יש צורך בפתיחת ישות בינלאומית או לא תלוי בנסיבות הספציפיות של העסק ובמטרותיו לכניסה לשוק הבינלאומי.
אם אתם מתכוונים להעסיק עובדים מקומיים, אם אתם מתכוונים לעבוד מול ספקים מקומיים, האם העסק שלהם מנוהל מרחוק ואתם מספקים את השירות אונליין בלבד?

במקרים רבים, מומלץ להקים ישות בינלאומית שכן היא יכולה להציע מספר יתרונות.

היתרונות של הקמת ישות בינלאומית כוללים:

הגנה משפטית
הקמת ישות בינלאומית מעניקה הגנה משפטית לעסק בשוק הזר. זה עוזר להגן על הקניין הרוחני, הנכסים והמותג של העסק, ומפחית את הסיכון להפרה ושימוש לא מורשה על ידי מתחרים.

הטבות מס
הקמת ישות בינלאומית יכולה לספק הטבות מס, כגון שיעורי מס מופחתים, תמריצי מס ועלויות ציות נמוכות יותר. היא מאפשרת לעסק לנצל את חוקי המס הנוחים בשוק הזר ולהפחית את נטל המס הכולל שלו.

גישה למימון
הקמת ישות בינלאומית יכולה להקל על הגישה למימון בשוק הזר. זה מאפשר לעסק ליצור קשרים עם מלווים, משקיעים ומוסדות פיננסיים מקומיים, תוך מתן גישה למקורות הון חדשים.

ידע בשוק המקומי
הקמת ישות בינלאומית מספקת לעסק ידע ומומחיות בשוק המקומי. זה מאפשר לעסק להעסיק עובדים מקומיים, ליצור קשרים עם ספקים ומפיצים מקומיים, ולקבל הבנה מעמיקה יותר של התרבות המקומית והסביבה העסקית.

שירות לקוחות
הרבה לקוחות יעדיפו אולי להרגיש בנוח יותר אם ידעו שיש להם ״אמא ואבא״, כלומר לחברה הבינלאומית יש סניף מקומי עם חברה מקומית שאליה יוכלו לפנות במקרים מסוימים. לפעמים פתיחת חברה מקומית מעיד על אמונה גדולה יותר מאשר חברה בינלאומית שפועל רק במדינה אחרת.

גמישות ומדרגיות
הקמת ישות בינלאומית מספקת לעסק גמישות ומדרגיות בשוק הזר. היא מאפשרת לעסק להסתגל במהירות לתנאי השוק המשתנים, להרחיב את פעילותו ולנצל הזדמנויות חדשות.

מכירות ואמצעי תשלום
הקמת יישות מקומית בשוק הבינלאומי יכולה לסייע במכירות ובעבודה מול אמצעי תשלום נוחים יותר המותאמים לשוק המקומי. לדוגמא אם לקוח יעדיף לשלם בארנק אלקטרוני או כרטיס אשראי הנמתך אך ורק במדינה שלו, הרי שעבודה מול סםק מקומי זה תדרוש לעיתים פתיחת חברה ויישות מקומית, מבחינה רגולציה ומעקב אחר פעילות החברה.

אז אמנם לא תמיד יש צורך לפתוח ישות בינלאומית, אך פעולה זו יכולה לספק יתרונות רבים לעסקים הנכנסים לשוק הבינלאומי. יתרונות אלו יכולים לסייע לעסקים לבסס נוכחות חזקה בשוק הזר, להפחית סיכונים ולהגדיל את סיכויי ההצלחה שלהם.

דבר נוסף שחשוב להבהיר הוא שלא כל אחד גם יכול לפתוח חברה מקומית בשוק בינלאומי, כלומר יש להיוועץ עם גורמים מוסמכים על מנת להבין את הדרישות שקיימות בכל מדינה.

סליקה והעברות תשלומים

כיום, יותר מאי פעם, אנחנו רוצים לקבל דברים כאן ועכשיו.
יכולת הסבלנות שלנו הולכת ופוחתת. ולכן חשוב ביותר לוודא שמערך סליקה תואם את קהל היעד שלנו.

בחירת מערכת סליקה מקומית/בינלאומית נכונה, יכולה להגדיל את נפח המכירות שלנו ולדאוג שלקוחות פוטנציאלים אכן ישלמו באמצעי התשלום המועדפים עליהם.

ישנם כל כך הרבה אמצעי תשלום כגון: כרטיסי אשראי מקומיים/בינלאומיים, כרטיסים נטענים העברות בנקאיות, ארנקים אלקטרוניים, צ׳קים ועוד מגוון רחב של אפשרויות.

וודאו כי אכן ללקוח שלכם הדרך הנוחה ביותר לשלם עבור השירותים/מוצרים שלכם.

אתם לא רוצים להגיע למצב שבו הלקוח שלהם כרגע מעוניין לשלם, אבל בגלל שמערך אמצעי התשלומים שלכם לא ערוך לקבל את כספו – הלקוח פשוט יתקרר ויקנה מבית עסק אחר.

בעת בחירת חברת סליקה נכונה חשוב מאוד קודם להבין את מבנה החברות שלכם כדי שיתאים למערכת החבנקאית ולקהל היעד.

לדוגמא, יש לכם חברה באירופה, חשבון בנק באירופה שרכו תוכלו לקבל כספים, אך קהל היעד שלכם הוא נמצא באוסטרליה.

כלומר אתם רוצים לקבל כספים מקהל היעד אשר נמצא באוסטרליה. על מנת לעשות זאת בצורה המשתלמת ביותר מבחינת עמלות ובצורה המתאימה ביותר מהחינת אמצעי תשלום מקומיים שקיימים רק באוסטרליה, תצטרכו לבדוק האם צריך להקים חברה באוסטרליה ולעבוד מול ספק תשלום מקומי אשר יוכל להעביר תשלומים מקומיים באותה מדינת קהל היעד ולאחר מכן לשלוח לכם את התשלום לאירופה במידה ותרצו להעביר כספים לחברות נוספות שבבעלותכם.

רישום מבנה חברות נכון הוא משמעותי ביותר בבחירת חברת סליקה מתאימה. נוכל לייעץ באיזה מערך סליקה עליכם לעבוד כדי לא להגיע למצב שלקוחות לא מסוגלים לשלם לכם או העמלות שאתם משלמים הן גבוהות מדי.

מהם אמצעי התשלומים שאתם חייבים להחדיר אצלכם באתר ואילו אמצעי תשלום שהם כלל לא רלוונטיים ללקוחות שלכם.

 

מעוניינים בחדירה לשווקים בינלאומיים?

השאירו פרטים ונציג יחזור אליכם בהקדם

תכנים נוספים שעשויים לעניין אותך

בניית מבנה ארגוני נכון

מבנה ארגוני הוא הבסיס לאיך הארגון פועל, לפי מחלקות, מוצרים וסדר היררכי.מטרת המבנה הארגוני היא לגבש הבנה איך החברה הולכת לעבוד ברמה התפעולית. כיועצים עסקיים,

למידע נוסף »

הכשרת עובדים

אז גייסתם בהצלחה מספר עובדים חדשים שאמורים לעזור לכם להתייעל בעבודה ולהגדיל את העסק. אבל לאחר זמן מאוד קצר אתם רואים בדיוק את התוצאה ההפוכה.העובדים

למידע נוסף »

בניית נהלי עבודה

למה כל ארגון חייב לבנות נהלי עבודה?לפני שנענה על השאלה הזו בואו נבין מהם נהלי עבודה.אז נהלי עבודה הם פרוטוקול רשום המתייחס בעיקר לשני דברים

למידע נוסף »

סדנאות מנהלים

כיועצים עסקיים, אנחנו שומעים לעתים קרובות ממנהלים שנאבקים להפיק את הביצועים הטובים ביותר מהעובדים שלהם. למרות שיכולות להיות לכך סיבות רבות, אחת הנפוצות ביותר היא

למידע נוסף »

איתור ספקים מקומיים

כאשר עסק מתרחב לשווקים בינלאומיים, חיוני לחפש ספקים ונותני שירות מקומיים. שיתוף פעולה עם ספקים מקומיים יכול לספק מספר יתרונות, כגון עלויות מופחתות, זמני אספקה

למידע נוסף »

הכשרת צוות מקומי

כאשר חברה מתרחבת לשווקים בינלאומיים, חיוני שיהיה צוות מקומי שמבין את התרבות, השפה והנהלים העסקיים המקומיים.גיוס והכשרת צוות מקומי יכולים לספק לחברה יתרון תחרותי ולהגדיל

למידע נוסף »

בניית מודל תמחור ורווח

מודל התמחור הוא סוגיה שהרבה יזמים מתמודדים איתה, בשאלה הגדולה ביותר – כמה כסף אנחנו צריכים לגבות מהלקוח כדי לכסות את העלויות שלנו ולשמור על רווחיות

למידע נוסף »

פיתוח עסקי

נושא מאוד חשוב להצלחת העסק. בלעדיו, לא נוכל להתקדם לשלבים הבאים. קצב ההתפתחות של העולם נמצא בשיאו והוא הולך ומתמשך.מקצועות חדשים נפתחים לעומת מקצועות ותיקים

למידע נוסף »

ליווי שוטף והטמעת תהליכים

מפגשים שבועיים או חודשיים עם יועץ עסקי.במהלך המפגשים, נתמקד באתגרים הקיימים בעסק לטווח ארוך יותר ונוודא שהדברים אכן מתקדמים ומתייעלים.הדרך לבצע תהליך ליווי עסקי מצליח

למידע נוסף »
דילוג לתוכן