כך תבחרו את היועץ העסקי שלכם

עם עליית אחוזי סגירת עסקים שרק הולך וגדל משנה לשנה, תחום הייעוץ העסקי הינו התחום הנחוץ ביותר המסוגל להעניק מענה אמיתי לשם התפתחות העסקים, גדילה ושמירה על יציבות עסקית לאורך תקופה ארוכה.

אחד האתגרים העומדים בפניי בעלי עסקים הוא בחירת היועץ העסקי המושלם בשבילם.

עם היצע די רחב וגדול, כיצד באמת נבחר את אותו יועץ מתאים? על בסיס איכות הלקוחות שלו? על בסיס ניסיון תעסוקתי? על בסיס כימיה מעולה? על בסיס המלצות בלבד?

ובכן, אתגר זה באמת מעלה סוגיה. הרי שאנחנו עומדים לבחור אדם שיעזור לנו להתרומם או לרסק אותנו לחלוטין, מכיוון שמדובר בביצוע ממשי של פעולות שלנו לשם הצלחת העסק. פעולות אלו יכולות להיות גיוס/פיטור עובדים, חדירה לשווקים אחרים, הוספת מוצרים/שירותים נוספים, גיוס משקיעים, הקמת שיתופי פעולה, ניהול מחדש של מערך המכירות, בניית צוותי מכירות, בניית משפכים שיווקיים, בניית נהלי חברה, חלוקת תפקידים מחדש, פתיחת חברות נוספות, הקמת/הקטנת סניפי הפצה – חלק מפעולות אלו דורשות השקעה כספית רבה ולשם כך נרצה לוודא שאכן אותה השקעה תחזיר את עצמה במהרה.

ייעוץ נכון, יכול להפוך את פעילות העסק ולגרום להתרוממות רבה, לאפשר לכם להתקדם, להתפתח ולהגיע למטרות שהצבתם לעצמכם.

ליועצים יש התמחויות שונות, ממש כמו רופאים.

חפשו את היועץ בעל ההתמחות המתאימה לכם ובקשו ממנו תוכנית מפורטת המסבירה את הדרך להשגת היעד אותו הצבתם לפני.

אז מה בעצם מגדיר יועץ טוב?

יועץ טוב הוא אחד שפותר בעיות – בראש ובראשונה זוהי ההגדרה הראשית.

הרי שאם הבעיה לא באמת תיפתר, אותו יועץ לא באמת עזר לי וכיוון אותי נכון.

יועץ טוב הוא אדם מאוד יצירתי – בעולם החדש והמתחלף, יצירתיות היא כלי מאוד מרכזי וחשוב. הרי שככה עובד בעצם בידול. מה מבדל אותך מהמתחרים שלך? איך לשדר מסר מסיום במספר דרכים? איך להגיע לאותה מטרה בדרכים שונות?

ללא חוש יצירתי, לא תוכלו באמת להתמודד עם בעיות שונות ולקוות שתצליחו להתגבר עליהן.

יועץ טוב הוא אחד שמכיל ומבין בדיוק מה עובר עליך –  לכולנו כבני אדם ישנן מטרות שונות. לעיתים ליועץ ישנה מטרה אחת ואילו לך יש מטרה קצת שונה.

חפשו את היועץ שמבין בדיוק מהם הרצונות שלכם, מכיל ומנסה להגיע לראש שלכם והכי חשוב – מתמקד בכם! ולא בעצמו.

יועץ טוב בוא אחד אחד שמסתכל על כל הדרכים להגיע אל היעד – לאחר שקבעתם את המטרה, בדקו אם היועץ שלכם מכין לכם תוכנית ממשית להשגת המטרות הכוללת מספר רחב של דרכים, ולא מתמקדת בדרך אחת בלבד.

יועץ טוב משמש כמנטור ומלמד אותך איך לנהל את העסק – ולא לנהל אותו עבורך. רוב האנשים צריכים ליווי והכוונה. יועץ טוב בהחלט יכול ללמד אתכם כיצד לחשוב, לפעול, לקבל החלטות שונות ולהדריך אתכם להמשך הדרך.

טיפים לפגישה עם יועצים עסקיים:

  1. במהלך פגישה עם יועץ, וודאו כי אכן אותו יועץ מבין את הבעיות שלכם.
  2. קבעו מטרות ויעדים ברורים אותם תרצו להשיג – כך תבדקו בהמשך אם היועץ באמת עשה את העבודה שלו ותרם לכם.
  3. וודאו כי קיימת כימיה ביניכם. פגישות עם יועצים וליווי למשך מספר חודשים עלול להיות מאוד אינטנסיבי. בדקו שאכן יש לכם שפה משותפת, נעים לכם להתנהל מולו ולהיות בסביבתו.
  4. הגיעו עם ראש פתוח. אם אתם נפגשים עם יועצים, תנו להם לדבר ולבחון אפשרויות נוספות להתמודד ולהתגבר על הבעיות שלכם. הגעתם אליהם מסיבה מסוימת.
  5. בדקו אם היועץ באמת מקצועי בתחומו. נסו לחפש הרצאות, הדרכות של אותו יועץ עוד מלפני הפגישה והבינו אם אכן מדובר במקצוען.
  6. לא צריך להגיד אמן לכל מה שאומרים לכם. חפשו היגיון מסוים בעצות שנותנים להם וחפשו נתונים יבשים המסבירים למה כדאי לפעול בדרך מסוימת.
  7. היפגשו עם לפחות 2 יועצים שונים, על מנת לקבל החלטה שקולה לבחירת היועץ המתאים לכם. היועץ המציע את שירותיו במחיר זול/יקר יותר לא אומר בהכרח שהוא המתאים לכם.
  8. בדקו אם היועץ מדבר לעניין או מורח אתכם בסיפורים עוד מהפגישה הראשונה. אם הוא ממוקד בפתרון בעיות ספציפיות שהצפתם בפניו או אולי מעוניין לקשר לכם כל מיני נותני שירות אחרים שהם לא רלוונטיים כרגע.

 

מעוניינים בכך תבחרו את היועץ העסקי שלכם?

השאירו פרטים ונציג יחזור אליכם בהקדם

תכנים נוספים שעשויים לעניין אותך

בניית מבנה ארגוני נכון

מבנה ארגוני הוא הבסיס לאיך הארגון פועל, לפי מחלקות, מוצרים וסדר היררכי.מטרת המבנה הארגוני היא לגבש הבנה איך החברה הולכת לעבוד ברמה התפעולית. כיועצים עסקיים,

למידע נוסף »

הכשרת עובדים

אז גייסתם בהצלחה מספר עובדים חדשים שאמורים לעזור לכם להתייעל בעבודה ולהגדיל את העסק. אבל לאחר זמן מאוד קצר אתם רואים בדיוק את התוצאה ההפוכה.העובדים

למידע נוסף »

בניית נהלי עבודה

למה כל ארגון חייב לבנות נהלי עבודה?לפני שנענה על השאלה הזו בואו נבין מהם נהלי עבודה.אז נהלי עבודה הם פרוטוקול רשום המתייחס בעיקר לשני דברים

למידע נוסף »

סדנאות מנהלים

כיועצים עסקיים, אנחנו שומעים לעתים קרובות ממנהלים שנאבקים להפיק את הביצועים הטובים ביותר מהעובדים שלהם. למרות שיכולות להיות לכך סיבות רבות, אחת הנפוצות ביותר היא

למידע נוסף »

איתור ספקים מקומיים

כאשר עסק מתרחב לשווקים בינלאומיים, חיוני לחפש ספקים ונותני שירות מקומיים. שיתוף פעולה עם ספקים מקומיים יכול לספק מספר יתרונות, כגון עלויות מופחתות, זמני אספקה

למידע נוסף »

הכשרת צוות מקומי

כאשר חברה מתרחבת לשווקים בינלאומיים, חיוני שיהיה צוות מקומי שמבין את התרבות, השפה והנהלים העסקיים המקומיים.גיוס והכשרת צוות מקומי יכולים לספק לחברה יתרון תחרותי ולהגדיל

למידע נוסף »

בניית מודל תמחור ורווח

מודל התמחור הוא סוגיה שהרבה יזמים מתמודדים איתה, בשאלה הגדולה ביותר – כמה כסף אנחנו צריכים לגבות מהלקוח כדי לכסות את העלויות שלנו ולשמור על רווחיות

למידע נוסף »

פיתוח עסקי

נושא מאוד חשוב להצלחת העסק. בלעדיו, לא נוכל להתקדם לשלבים הבאים. קצב ההתפתחות של העולם נמצא בשיאו והוא הולך ומתמשך.מקצועות חדשים נפתחים לעומת מקצועות ותיקים

למידע נוסף »
דילוג לתוכן