פיתוח עסקי

נושא מאוד חשוב להצלחת העסק. בלעדיו, לא נוכל להתקדם לשלבים הבאים.

קצב ההתפתחות של העולם נמצא בשיאו והוא הולך ומתמשך.
מקצועות חדשים נפתחים לעומת מקצועות ותיקים יותר שנמצאים על סף הכחדה.
על מנת לשמור על רווחיות יציבה ומתמשכת, נהיה חייבים לחשוב על אפיקי רווח חדשים.

יזמים רבים מוצאים עצמם כל כך עסוקים בהתנהלות השוטפת בעסק, עבודה עם לקוחות, ספקים, עובדים – כך שהם שוכחים את פעולות הפיתוח העסקי שלהם ונמצאים באותו נקודה זמן רב מאוד.

עלינו להקדיש זמן לפעולות חדשות ומיקסום מרבי של התנהלות העסק.

אם נהיה שקועים רק בהתנהלות השוטפת, נמצא את עצמינו מאחור לעומת המתחרים שלנו ולעומת השוק.

היו חדשניים בעולם המשנה בקצב מאוד מהיר שאנו נמצאים בו היום והיו פעילים למצוא התייעלות בעסק שלכם. אם אתם לא תעשו זאת, אף אחד לא ייקח את העסק שלכם קדימה.

דרכים יעילות לפיתוח עסקי מוצלח

 • בניית מוצרי בסיס + פרימיום – תהליכי מכירות חדשים שיעזרו לנו לשמור על שווי לקוח לאורך זמן. באמצעות בניית מוזל עסקי חדיש יותר ממה שיש לנו כיום, נוכל ״למשוך״ אלינו לקוחות שירכשו מוצרי חדירה או מוצרים בסיסים שהמחיר שלהם יחסית נמוך כדי שבטווח הארוך נוכל למכור להם מוצרים יקרים יותר ובכך להגדיל את שוו העסקאות, הרווחיות והדבר הכי חשוב הוא – נאמנות! כך שיחזרו לקנות מאיתנו בשנית ולמשך תקופה ממושכת.
 • חדירה לשווקים נוספים פעולה הכרחית לכל עסק באשר הוא.
  לאחר שראיתם כי השוק שלכם מוכן לרכוש את המוצרים/שירותים שלכם, אפשר לשקול התרחבות לשווקים נוספים. 
  התרחבות לשווקים נוספים יכול להיות באותו שוק מקומי, רק במיקומים גיאוגרפיים שונים או בהתפתחות לשוק בינלאומי שיעניק לנו ראייה רחבה מאוד וזיהוי הזדמנויות במדינות שונות בעולם.
 • הגדלת/הקטנת מחלקות – כדי להיערך לגדילה בארגון שלכם, עליכם לזהות את המחלקות החדשות שצריכות להיבנות או להפך, שינוי משמעותי שקרה לכם בארגון יחייב אתכם בסגירת מחלקה כלשהי.
  עלינו להיות ערניים למצב הקורה לנו בעסק, להגדרות העובדים שלנו, לכלל מערך התפעול שלנו שידרוש שינוי משמעותי.
  אם לא ניערך בהתאם לגדילה, נמצא את עצמינו במצב בו מכירות רבות אמנם נכנסות, אך אין לנו יכולת לטפל בלקוחות החדשים שלנו ויתכם מצב שבו אחוז הנטישה של אותם לקוחות חדשים שלא זכו לטיפול הולם, ילך ויגדל.
 • שלבי התקדמות עם ספקים/נותני שירות שונים, מו״מ – עלינו לבדוק באופן שוטף את ההתהלהות שלנו אל מול הספקין הקיימים אצלינו בארגון.
  אם אנחנו לא נדע לעבוד אל מו אותם ספקים ונותני שירות שונים, יכול מאוד שדבר זה יפגע בלקוחות שלנו. בעיקר אם הם חלק בלתי נפרד מתהליך המכירה או השירות שאנו מספקים ללקוחות.
  בדקו היטב איך אתם מתנהלים מול הספקים שלכם. בדקו שאכן קיים תיאום ציפיות הולם מראש ולא פחות חשוב הוא – שמרו איתם על יחסים בינאישיים טובים!
  תמיד היום עם הדופק על נותני שירות / ספקים מתחרים כדי להבין כיצד מתייחסים אליכם וכיצד תהליכים דומים מתנהלים כיום מול ספקים שונים.
 • דיוק התהליכים בתוך הארגון שיצרנו – בדקו כיצד העובדים שלכם פועלים היום.
  האם קיים צורך בשינוי תהליכים בארגון?
  האם ישנם תהליכים חדשים שאנחנו חייבים ליישם בעסק שלנו?
  ובכן, ככל שהעסק שלנו גדל ומתרחב, כך גם נהלי העבודה משתנים ועלינו לשים לכך לב.
  ישנם תהליכים רבים שהיו מתאימים לשלב מוקדם יותר של העסק אבל ככל שגדלנו, נצטרך להתאים את העסק לשנו להתליכים חדשים יותר.
 • שדרוג טכנולוגי לרמת האפקטיביות שלנו – ככל שהעולם מתקדם יותר, כך גם קיימים שיפורים טכנולוגיים רבים שיוכל לייעל את העבודה שלנו ברמה היומית.
  ישנם פיתוחים כל כך מדויקים ויעילים, כך שלמעשה מחליפים בארגונין רבים את הפעולות הידניות שצריכות להיות מבוצעות ובעם זאת, מחליפים את הצורך בעובדים.
  שיפור טכנולוגי משמעותי בעסק יכול להוזיל לנו עלויות ולגרום לנו להיות הרבה יותר רווחיים בעסק.
  שימו לב לשינויים טכלונוגיים שקורים סיבבכם ונסו להפוך את העסק שלכם ליעיל יותר מאי פעם.
 • מעקב אחר המתחריםהתבוננו במתחרים שלכם, ועכשיו התבוננו בכם. הבינו אילו מוצרים/שירותים מעניקים המתחרים שלכם? מיהם הלקוחות שלהם? האם יש להם יתרון יחסי? איזו רמת שירות הם מעניקים? מהם המחירים שלהם? איפה הם מפרסמים? אל תחששו אם אתם מבינים שהם מציעים המון שירותים במחירים נמוכים. נסו להבין את האסטרטגיה שלהם. יכול מאוד להיות שהם לא פועלים באסטרטגיות נכונות ועלולים למצוא את עצמם בפני סגירת העסק. אז אל תעתיקו כל מה שאתם רואים, אלא נסו קודם להבין את מעמדם ואופן פעילותם.
 • פעולות לחדשנות, נגישות דיגיטלית – כפי שציינו, בעולם מתחדש בו אנו נמצאים, עלינו למצוא נקודות הנגשה ללקוחות, לגרום להם לקבל את המוצר/שירות שלכם בפשטות וביעילות. נסו לחפש דרכים חדשות – הלקוחות של היום די מתחברים לרעיון, מה שגם יעזור להם להוזיל עלויות עבור אותו מוצר/שירות.
 • הוספת מוצרים נלווים/משלימים – הוספת מוצרים יכולה משמעותית לקדם את העסק שלכם. זהו מוצרים נוספים שתוכלו להציע ללקוחות קיימים אצלכם על מנת להעלות על שווי העסקה. כמובן שעליכם לבחון נושא זה בקפידות רבה, הרי שהצעת מוצרים לא קשורים לאותם לקוחות עלולה להכות בכם ולגרום ללקוחות למאוס ולחשוב שאתם סתם מנסים למכור להם כל דבר שעולה על דעתכם, ללא התחשבות בהם. על מנת שדבר זה לא יקרה, וודאו כי אכן ישנם מוצרים תואמים למוצרים שכבר רכשו ומצאו את הערך המוסף של אותם מוצרים.
 • הקמת שיתופי פעולה – דבר חיוני להתפתחות העסק. שיתופי פעולה נכונים יכולים להניב הפניית לקוחות רבים, אך שימו לב עם מי אותם שיתופי פעולה נעשים. הקפידו להפנות לקוחות פוטנציאליים לנותני שירות איכותיים, הרי שאם תפנו לקוחות שלכם לנותני שירות אחרים ואותם נותני שירות לא יספקו את הסחורה, לא תהיה חוויית לקוח חיובית – הדבר עלול להשפיע עליכם ולגרום לאותו לקוח שעבר חוויה לא נעימה להפסיק ולרכוש מכם, לא לחזור אליכם בשנית, לא לסמוך עליכם.
 • ניתוח דוחות נכון – רוב היום שלנו עמוס ב ״כיבוי שריפות״ והתמקדות ב ״כאן ועכשיו״ שלעיתים אנו שוכחים להסתכל על החודש/רבעון/שנה שעברה, לנתח ולקבל נתונים מדויקים על אופן הפעילות שלנו. ניתוח יעיל יכול להוביל למסקנות רבות – לשיפורים ולשימורים של פעולות שעשינו. החלטות שקיבלנו, אסטרטגיות שבחרנו לפעול, הכנסות מול הוצאות שלנו ועוד. וודאו כי אתם לפחות פעם בחודש מסתכלים ומנתחים את כלל הפעולות שעשיתם לטובת העסק שלכם, בקרו, שמרו/שפרו בעת הצורך. אל תזלזלו והמעיטו בערך זה.

מעוניינים בפיתוח עסקי?

השאירו פרטים ונציג יחזור אליכם בהקדם

תכנים נוספים שעשויים לעניין אותך

בניית מבנה ארגוני נכון

מבנה ארגוני הוא הבסיס לאיך הארגון פועל, לפי מחלקות, מוצרים וסדר היררכי.מטרת המבנה הארגוני היא לגבש הבנה איך החברה הולכת לעבוד ברמה התפעולית. כיועצים עסקיים,

למידע נוסף »

הכשרת עובדים

אז גייסתם בהצלחה מספר עובדים חדשים שאמורים לעזור לכם להתייעל בעבודה ולהגדיל את העסק. אבל לאחר זמן מאוד קצר אתם רואים בדיוק את התוצאה ההפוכה.העובדים

למידע נוסף »

בניית נהלי עבודה

למה כל ארגון חייב לבנות נהלי עבודה?לפני שנענה על השאלה הזו בואו נבין מהם נהלי עבודה.אז נהלי עבודה הם פרוטוקול רשום המתייחס בעיקר לשני דברים

למידע נוסף »

סדנאות מנהלים

כיועצים עסקיים, אנחנו שומעים לעתים קרובות ממנהלים שנאבקים להפיק את הביצועים הטובים ביותר מהעובדים שלהם. למרות שיכולות להיות לכך סיבות רבות, אחת הנפוצות ביותר היא

למידע נוסף »

איתור ספקים מקומיים

כאשר עסק מתרחב לשווקים בינלאומיים, חיוני לחפש ספקים ונותני שירות מקומיים. שיתוף פעולה עם ספקים מקומיים יכול לספק מספר יתרונות, כגון עלויות מופחתות, זמני אספקה

למידע נוסף »

הכשרת צוות מקומי

כאשר חברה מתרחבת לשווקים בינלאומיים, חיוני שיהיה צוות מקומי שמבין את התרבות, השפה והנהלים העסקיים המקומיים.גיוס והכשרת צוות מקומי יכולים לספק לחברה יתרון תחרותי ולהגדיל

למידע נוסף »

בניית מודל תמחור ורווח

מודל התמחור הוא סוגיה שהרבה יזמים מתמודדים איתה, בשאלה הגדולה ביותר – כמה כסף אנחנו צריכים לגבות מהלקוח כדי לכסות את העלויות שלנו ולשמור על רווחיות

למידע נוסף »

ליווי שוטף והטמעת תהליכים

מפגשים שבועיים או חודשיים עם יועץ עסקי.במהלך המפגשים, נתמקד באתגרים הקיימים בעסק לטווח ארוך יותר ונוודא שהדברים אכן מתקדמים ומתייעלים.הדרך לבצע תהליך ליווי עסקי מצליח

למידע נוסף »
דילוג לתוכן