פיתוח עסקי

תהליך הפיתוח העסקי של כל עסק הוא חיוני מאוד לשם גדילה והתפתחות. קצת ההתפתחות של העולם נמצא בשיאו והוא הולך ומתמשך. מקצועות חדשים נפתחים לעומת מקצועות ותיקים יותר שנמצאים על סף הכחדה. על מנת לשמור על רווחיות יציבה ומתמשכת, נהיה חייבים לחשוב על אפיקי רווח חדשים.

דרכים יעילות לפיתוח עסקי מוצלח:

  1. מעקב אחר המתחרים – התבוננו במתחרים שלכם, ועכשיו התבוננו בכם. הבינו אילו מוצרים/שירותים מעניקים המתחרים שלכם? מיהם הלקוחות שלהם? האם יש להם יתרון יחסי? איזו רמת שירות הם מעניקים? מהם המחירים שלהם? איפה הם מפרסמים? אל תחששו אם אתם מבינים שהם מציעים המון שירותים במחירים נמוכים. נסו להבין את האסטרטגיה שלהם. יכול מאוד להיות שהם לא פועלים באסטרטגיות נכונות ועלולים למצוא את עצמם בפני סגירת העסק. אז אל תעתיקו כל מה שאתם רואים, אלא נסו קודם להבין את מעמדם ואופן פעילותם.
  1. פעולות לחדשנות, נגישות דיגיטלית – כפי שציינו, בעולם מתחדש בו אנו נמצאים, עלינו למצוא נקודות הנגשה ללקוחות, לגרום להם לקבל את המוצר/שירות שלכם בפשטות וביעילות. נסו לחפש דרכים חדשות – הלקוחות של היום די מתחברים לרעיון, מה שגם יעזור להם להוזיל עלויות עבור אותו מוצר/שירות.
  1. הוספת מוצרים נלווים/משלימים – הוספת מוצרים יכולה משמעותית לקדם את העסק שלכם. זהו מוצרים נוספים שתוכלו להציע ללקוחות קיימים אצלכם על מנת להעלות על שווי העסקה. כמובן שעליכם לבחון נושא זה בקפידות רבה, הרי שהצעת מוצרים לא קשורים לאותם לקוחות עלולה להכות בכם ולגרום ללקוחות למאוס ולחשוב שאתם סתם מנסים למכור להם כל דבר שעולה על דעתכם, ללא התחשבות בהם. על מנת שדבר זה לא יקרה, וודאו כי אכן ישנם מוצרים תואמים למוצרים שכבר רכשו ומצאו את הערך המוסף של אותם מוצרים.
  1. הקמת שיתופי פעולה – דבר חיוני להתפתחות העסק. שיתופי פעולה נכונים יכולים להניב הפניית לקוחות רבים, אך שימו לב עם מי אותם שיתופי פעולה נעשים. הקפידו להפנות לקוחות פוטנציאליים לנותני שירות איכותיים, הרי שאם תפנו לקוחות שלכם לנותני שירות אחרים ואותם נותני שירות לא יספקו את הסחורה, לא תהיה חוויית לקוח חיובית – הדבר עלול להשפיע עליכם ולגרום לאותו לקוח שעבר חוויה לא נעימה להפסיק ולרכוש מכם, לא לחזור אליכם בשנית, לא לסמוך עליכם.

5. ניתוח דוחות נכון – רוב היום שלנו עמוס ב ״כיבוי שריפות״ והתמקדות ב ״כאן ועכשיו״ שלעיתים אנו שוכחים להסתכל על החודש/רבעון/שנה שעברה, לנתח ולקבל נתונים מדויקים על אופן הפעילות שלנו. ניתוח יעיל יכול להוביל למסקנות רבות – לשיפורים ולשימורים של פעולות שעשינו. החלטות שקיבלנו, אסטרטגיות שבחרנו לפעול, הכנסות מול הוצאות שלנו ועוד. וודאו כי אתם לפחות פעם בחודש מסתכלים ומנתחים את כלל הפעולות שעשיתם לטובת העסק שלכם, בקרו, שמרו/שפרו בעת הצורך. אל תזלזלו והמעיטו בערך זה.

מעוניינים לפתח את העסק?

מוזמנים להשאיר פרטים ונציג יצור אתכם קשר בהקדם.