בניית תוכנית עסקית

בניית תוכנית עסקית היא כלי מעולה כדי לוודא שנגיע אל המטרות שלנו.

התוכנית היא בעצם סוג של המנהל שלנו ובאמצעותה נוכל לקבל החלטות ולהבין האם העסק שאנחנו מתכננים להקים יכול להיות רווחי? כמה רווחי בדיוק? מהן הפעולות שאנחנו צריכים לעשות?

כל עסק חייב שתהיה לו תכנית עסקית שבה מגדירים את הפעילות לפחות לשנה הקרובה. תוכנית זו היא בעצם בדיקת הכדאיות הראשונית שנבצע ובנוסף ניתן להוסיף תוכנית הוצאה לפועל – שתכלול את כל הפעילות שלנו צעד אחר צעד בכל המחלקות השונות של העסק:

  • שיווק ומכירה
  • שירות לקוחות
  • ניהול פיננסי
  • פיתוח עסקי ותפעול
  • ניתוח שוק קיים
  • מגמות משפיעות

 

כל אחד מהמישורים הללו הוא מרכיב עיקרי וחיוני בעסק ואחראי בצורה ישירה על תפקודו ורווחיותו. בכל החלטה חשובה היועץ העסקי מתפקד כחלק מהעסק, ובעצם משפיע בצורה ישירה על התקדמות וצמיחתו, הליווי מתאים לעסקים קיימים או בתהליכי הקמה .בכל שלב עסק צריך ליווי עסקי, גם כשהדברים נראים מושלמים והכול מתפקד. בתהליך הליווי אנחנו נאתר את המכשולים העתידיים ונמצא פתרונות יחד עם הלקוח .

המטרה היא לייצב ואז להזניק את העסק קדימה בתכנית של מספר חודשים.

למה חשוב לבנות תוכנית עסקית מתאימה?

בדיקת היתכנות עסקית

התוכנית העסקית נועדה כדי לבחון את רווחיות העסק, סכום כסף ותקציבים שעלינו לקחת בחשבון, עסק המדד בעיקר בהוצאות שלו מאשר רק בהכנסות שלו וחשוב לבדוק את רווחיות התחום והעסק שלנו עוד לפני שאנחנו יוצאים לדרך.

מניעת חוסר ודאות

עסקים רבים פועלים ללא שום תוכנית מתאימה ודי ״זורמים״ עם העסק שלהם. זה המתכון המושלם לכישלון ולכך שנבזבז זמן יקר ומשאבים רבים. בלי תוכנית עסקית מתאימה, לא נוכל באמת לדעת לאן אנחנו הולכים – מבלי לדעת לאן אנחנו הולכים לא נוכל להתקדם באמת.

סיכוי רב יותר שנעמוד ביעדים שלנו

התוכנית העסקית היא הנחת מצב מסוימת וכמובן שעלינו לבנות מספר תרחישים. ברמה האישית, אנחנו תמיד מייעצים לבנות תוכנית פסימית שכלולה בהוצאות רבות ותרחישים די סולידים כיוון שאם לא נגיע אל היעדים שהצבנו לעצינו אנחנו עלולים להפסיד כסף ולהתאכזב מהתוצאות שלנו. האכזבה מהתוצאות שלנו תגרום לנו לפקפק ביכולות שלנו ואולי להגיע למצב של נטישת העסק.

עצה שלנו, בנו מספר תוכניות וחשבו תמיד על המקרה הגרוע ביותר, מקסימום נצליח יותר ונופתע לטובה, אבל ניערך תמיד למקרה הגרוע.

גיוס משקיעים ושותפים

כדי לשכנע צד נוסף להשקיע ולהאמין בעסק שלנו, עלינו להציג תוכנית ותחזית עסקית כלכלית ותפעולית על מנת שאותו גורם יוכל לראות בדיוק את מידת רווחיות העסק, כלל ההוצאות וההכנסות העתידיות ולקבל החלטה האם להשקיע בכם או לא.

בלי תוכנית עסקית מסודרת אף גורם רציני לא ישקיע את מירב כספו וזמנו בעסק שלא מנוהל באופן מסודר ואין תוכנית שמראה מתי בדיוק העסק יהיה רווחי ולאיזה סכומים של רווח ניתן להגיע.

מעוניינים בבניית תוכנית עסקית?

השאירו פרטים ונציג יחזור אליכם בהקדם

תכנים נוספים שעשויים לעניין אותך

חדירה לשוק באפריקה

באפריקה יש 54 מדינות ולמעלה מ1.2 מיליארד איש מתגוררים ביבשת כולה כאשר הרוב הגדול דובר אנגלית כשפה שנייה. אלג'יריה, לוב, מרוקו, מצרים, סהרה המערבית, סודאן,

למידע נוסף »

חדירה לשוק בארה"ב

נכון לשנת 2021 בארה"ב ישנם כ-332 מיליון איש והתוצר הלאומי גולמי שלה עולה על 18 טריליון דולר בשנה ונחשבת לשנייה בגודלה בעולם לאחר האיחוד האירופי.

למידע נוסף »

חדירה לשוק דרום אמריקה

היבשת הרביעית בגודלה והחמישית בגודלה מבחינת אוכלוסייה. המדינות החזקות ביותר באמריקה הלטינית הינן ברזיל, ארגנטינה וקולומביה אשר מהוות למקור הגדול ביותר להשקעות זרות.  מקור ההכנסה

למידע נוסף »

חדירה לשוק מרכז אמריקה

מרכז אמריקה מונה 54 מיליון נפשות וכוללת 7 מדינות – בליז, הונדורס, אל סלבדור, ניקרגואה, קוסטה ריקה, פנמה וגואטמלה. השפה הרשמית המדוברת בכלל המדינות הללו

למידע נוסף »

חדירה לשוק ישראל

במדינת ישראל חיים כיום מעל 9 מיליון אנשים והתמ"ג המקומי עומד על 1.2 טרליון דולר בשנה. הכלכלה הישראלי נסמכת כידוע על תעשיית היי טק, תעשייה

למידע נוסף »

חדירה לשוק טורקיה

מדינה מוסלמית השוכנת באגן הים התיכון בעלת 85 מיליון איש כאשר 15 מיליון מתוכם גרים בעיר הבירה, איסטנבול. היא העיר הגדולה ביותר בעולם שנמצאת בשתי

למידע נוסף »
דילוג לתוכן